תחזוקת כיסוי בריכה בטיחותי

 

טיפים כללים לתחזוקה שוטפת של כיסוי הבריכה חשמלי או הידראולי

כיסוי בריכה טוב ואיכותי ברב המקרים אינו מוצר המצריך טיפול אינטנסיבי ושוטף לעיתים תכופות, להבדיל מן הבריכה עצמה, ואולם ישנו קשר ישיר בין התחזוקה והשמירה על כיסוי הבריכה לבין אורך חייו.  ישנן כמה פעולות פרקטיות, פשוטות ומומלצות אשר הינכם יכולים לבצע בעצמם (אין צורך בביקור של איש מקצוע) על בסיס שבועי או חודשי על מנת להאריך על חייו של כיסוי הבריכה שלכם ועל מנת לסייע לכם לשמור על מנגנון כיסוי הבריכה, כך שיפעל בצורה קלה וחלקה יותר. 

ריכזנו עבורכם שלושה טיפים פשוטים ויעילים שיעזרו לכם לשמור על כיסוי הבריכה במהלך השנה:

שטיפת מסילות הכיסוי

אחד לשניים או שלושה שבועות, מומלץ לשטוף את מסילות האלומיניום של כיסוי הבריכה באמצעות צינור גינה או מכשיר שטיפה אחר בלחץ. שטיפת המסילות נועדה על מנת להסיר לכלוך כגון: אבק, חול, אבנים קטנות ועוד, שנצברו במסילות זאת על מנת שהכיסוי יחליק אחורה וקדימה בתוך המסילות בצורה קלה וחלקה יותר – וכך כמובן יאריך חיים.

ניקוי ארגז/ספסל הבריכה או תא הגלילה­

היות וכיסוי בריכה נסתר או עילי נוטה "לאסוף" עלים ולכלוך נוסף מן הבריכה בעת פתיחת הבריכה, מומלץ אחת לחודש לערך לפתוח, במידה והכיסוי עילי, את הספסל או הארגז, ובמידה והכיסוי הוא נסתר, לפתוח את תא הגלילה, ולנקות את כל העלים והלכלוך שהכיסוי "אסף" עימו. זאת רצוי לעשות בכדי לסייע לפעולת הכיסוי והמנגנון ולמנוע חיכוכים מיותרים.

בנוסף, יש לזכור כי במידה וצעצועי בריכה יאספו פנימה על ידי הכיסוי הדבר עשוי לגרום לנזק בלתי הליך לפעולת הכיסוי ולכן יש לדאוג כי הבריכה תהיה נקייה מלכלוך וצעצועי ילדים כאשר פותחים את הבריכה.

ניקוי מערכת כיסוי הבריכה

אחת למספר חודשים, מומלץ לסגור את הבריכה ואז לפתוח את ארגז/ספסל הבריכה או את מכסה תא הגלילה ולשטוף באמצעות צינור גינה את כל מערכת הכיסוי במים, בייחוד את מערכת הגלילה (חוץ מהמנוע), זאת נעשה על מנת לשטוף את כל המלח שנצבר במערכת. המלח עשוי לגרום לקורוזיה ולבלאי מהיר ועל כן – ככל שנשטוף את המלח לעיתים יותר תכופות כך מערכת הגלילה תשמר שנים רבות יותר.

שטיפת יריעת כיסוי בריכה

ניתן לשטוף את יריעת הכיסוי (אך לא חובה) בכל זמן שתרצו. כיצד תעשו זאת בצורה נכונה?

  • מומלץ לסגור את כיסוי הבריכה (כמובן שהבריכה מלאה במים) ולקחת מטאטא עדין, דלי מים, סבון וצינור גינה.
  • עתה יש לטפס ולעלות על כיסוי הבריכה ולשפשף עם המטאטא לאורך ורוחב הכיסוי עם מים וסבון. לאחר הסיום יש לשטוף את הלכלוך בצינור, בשלב זה, מומלץ שלא להשתמש בכמות גדולה של מים כדי לא להכביד על הכיסוי עם המים שהצטברו כאשר תפתחו את כיסוי הבריכה.
  • לאחר מכן, יש לשאוב את מירב המים (בכל זאת, גם אם לא השתמשתם בכמות גדולה של מים) במשאבה הטבולה שסופקה יחד עם הכיסוי ורק לאחר מכן לפתוח את הכיסוי כמעט עד הסוף. שאריות המים ישפכו מעבר לכיסוי בזמן הפתיחה.
  • לבסוף, ניתן לייבש בסמרטוט יבש את יריעת הכיסוי לתוצאה מושלמת.

חשוב לדעת! כי אין להשתמש באקונומיקה או בכל חומר חומצתי אחר, אלא רק בסבון כלים או בסלון רצפה – על מנת שלא לגרום נזק ליריעה ולצבע עצמו.

 

כיסויי בריכה – תחזוקת חורף

 

כיסויים לבריכה נועדו לשמש אתכם 365 ימים בשנה ובמשך ארבע עונות השנה.  על מנת לעבור את החורף בשלום וללא בעיות, יש לנקוט בכמה צעדים ייעודים לפני החורף כדי שכיסוי הבריכה יתפקד בצורה טובה גם בחורף וגם כמובן לאחריו! ויתרה מכך – ישמר ויאריך חיים!

הכן את הכיסוי לקראת החורף – הטיפים:

ניקוי תא הגלילה

יש לפתוח את תא הגלילה ולנקות את הלכלוך שנצבר בו (עלים, צעצועים, בוץ, חול ועוד).

יש לוודא שכל פתחי הניקוז בתא הגלילה אינם סתומים בבוץ או בעלים, על מנת שבימים גשומים לא יעמדו מים ויצטברו בתא הגלילה.

בדיקת תקינות המשאבה

לקראת החורף, יש לבדוק כי המשאבה הטבולה שנועדה לשאוב את מי הגשמים מהכיסוי תקינה ופועלת כהלכה. בכדי לבדוק זאת תחילה יש לחבר את המשאבה לחשמל ולטבול אותה במי הבריכה ולבדוק כי היא אכן פועלת. לאחר מכן, יש לחבר את צינור הגינה למשאבה ולהניח את המשאבה במרכז הכיסוי כאשר היא מחוברת לחשמל ולצינור בו זמנית. שימו לב כי אין ממה לחשוש, המשאבה אינה עובדת ללא מים, ולכן רק לאחר שיצטברו מים על הכיסוי המשאבה תתחיל לפעול עצמאית ותפסיק לעבוד עצמאית לאחר שסיימה לשאוב את המים.

בדיקת גובה מי הבריכה

יש לבדוק כי גובה מי הבריכה הינו מקסימאלי. לקראת החורף, יש למלא מים כך שגובה המים בבריכה יהיה במקסימום, זאת מכיוון שכאשר יורד גשם על הכיסוי, המים שמצטברים על הכיסוי מושכים מכובד משקלם את היריעה כלפי מטה ולכן, מי הבריכה הגבוהים אמורים לתת תמיכה  ולשאת את משקל המים שיצטברו מעל הכיסוי.

חשוב לזכור! במידה והחלטתם לרוקן את מי בריכה במהלך החורף, בשום פנים ואופן אין לסגור את הכיסוי. ללא מים בבריכה בחורף, יגרם נזק בלתי הפיך לכיסוי הבריכה.

לסיכום, באמצעות ביצוע בדיקת תקינות תקופתית ופעולות תחזוקה פשוטות, ללא צורך בתשלום לאיש מקצוע, תוכלו לתחזק את כיסוי הבריכה שלכם בכוחות עצמם בקלות. כך תוכלו לשמור על הכיסוי ולהאריך את חייו.

לקראת החורף, יש לשים לב למספר דגשים נוספים (ושונים) אשר יעזרו לכם גם כן לשמור על כיסוי הבריכה במהלכו. פרטים נוספים לגבי הכיסויי שלכם ניתן למצוא בדף השאלות ותשובות.

*** לכיסויי בריכה איכותיים ומקצועיים הדורשים תחזוקה מינימאלית, פנו אלינו עוד היום ונתאים עבורכם את הכיסוי המושלם עבור הבריכה שלכם ***