סקירת סוגי הבריכות בישראל ומחירן

בשנים האחרונות תחום בריכות השחייה צובר תאוצה כך שניתן לראות כיום שכמעט כל בית חדש בבנייה או בשיפוץ כולל בתוכניות שלו גם בנית בריכת שחייה פרטית. שוק בריכות השחייה גדל משנה לשנה, וכל כמה שנים מוצגים לשוק הישראלי סוגים שונים של בריכות שלא היו קיימות בעבר.

להלן סקירה של סוגי בריכות השחייה שכיום קיימות בישראל:

בריכות אינטקס, בריכות בסטוויי מתנפחות או על עמודים

אינטקס היא בריכה ביתית הכי זולה שקיימת כיום בשוק, היתרון שלה הוא שניתן לשים אותה מעל לגובה האדמה ואין צורך לחפור ועלות נמוכה ביותר, החסרון של בריכות אינטקס הוא שהבריכה היא לא בריכה איכותית שמחזיקה שנים רבות עקב החומרים הזולים שממנה עשוייה הבריכה. הבריכה הזאת מיועדת לאנשים שלא מעונינים לחפור בריכה מסיבות שונות וכמובן תקציב נמוך.

עלות בריכת אינטקס יכולה להגיע לכמה מאות או אלפי שקלים בודדים.

בריכות מתועשות

בריכות מתועשות הם בריכות שנבנות מקירות של בערך 1.80 מטר רוחב וכך יוצרים את הצורה של הבריכה. הרצפה יצוקה מבטון ועליה מניחים סוג של בד מיוחד, ועל הבד מניחים את הויניל שהוא בעצם הציפוי של הבריכה. היתרונות של בריכה מתועשת הם עלות נמוכה, קצב בנייה והקמה מהיר מאוד (בסביבות שבועיים) וניתן לייצר צורות מגוונות לבריכה. החסרון של בריכות מתועשות הוא בעצם הויניל שמונח בתוך הבריכה, מכיוון שהויניל הוא חומר חלש יחסית ונוטה לקבל חורים או קרעים בשימוש לא זהיר בבריכה, אבל כיום יש אפשרות להחליף את הויניל ולהשתמש בציפוי הבריכה מבפנים ב-פי וי סי חזק שמחזיק שנים רבות, בנוסף חשוב לציין שניתן לבחור ממבחר צבעים ודוגמאות לציפוי הפנימי של הבריכה.

מחיר בריכה מתועשת מתחיל ב 65,000 ש"ח.

בריכות בטון

בריכות בטון הן הבריכות הכי יקרות והכי עמידות שקיימות כיום בשוק הבריכות. בריכת בטון היא בעצם בריכה לכל החיים. עלות הבריכה יקרה יותר משאר הבריכות גם בגלל החומרים הרבים שצריך להתמש כגון ברז ומלט, וגם בגלל שבבריכות בטון בדרך כלל מרצפים ולא מצפים בפי וי סי. כיום רוב הבריכות החדשות בארץ מרוצפות בפסיפס בכל

ישנן בריכות שחיה מבטון מוכנות אשר מובלות ומותקנות בבית הלקוח. היתרון – מחיר נמוך יותר וזמן הקמה קצר יותר – הבריכה לא נבנת בחצר אלא אצל היצרן ובכך נמע תהליך הבניה בבית הלקוח.

הצבעים והגוונים שקיימים כיום בשוק, ניתן גם לרצף את הבריכה בקרמיקה ואף בפי וי סי במידת הרצון והצורך. היתרונות של בריכת בטון הוא חוזק ועמידות, החסרון היחידי שיש בבריכה כזאת היא העלות של הבנייה.

עלות ממוצעת של בריכות בטון נעה בסביבות 80-150 אלף שקל

בריכות עץ

בריכות עץ די חדשות בארץ מבחינת היקף כמות הבנייה, אבל צוברות תאוצה משנה לשנה עקב המחיר הזול יחסית מול בריכות יצוקות מבטון. הבריכות נבנות מקורות עץ עבות שמשתלבות אחת בשנייה, והרצפה יצוקה מבטון,והגימור מבפנים בדרך כלל גם עשוי מ-פי וי סי חזק ואיכותי. חשוב לציין שבריכות עץ לא יכולות להגיע לגדלים כמו של בריכות בטון ובדרך כלל הגודל הממוצע לא יהיה גדול יותר מ-3 מטר רוחב על 7 מטר אורך, בנוסף בריכות העץ יהיו מעל גובה האדמה ומסביב בנייה של רצפת דק

עלות ממוצעת של בריכות עץ נעה בסביבות 50-80 אלף שקל

בריכות פיברגלס

בריכות פיברגלס הן בריכות שכבר מוכנות ולכן זוהי בעצם הבריכה שהכי מהר ניתן לבנות. הדבר היחיד שצריך לעשות הוא בעצם להכין תשתית להנחת הבריכה בחצר, בין אם זה לחפור כדי להשקיע את הבריכה (ניתן גם לעשות ממנה בריכה עילית) ולצקת רצפת בטון שעליה תהיה מונחת הבריכה כדי שלא תשקע.

היתרון של בריכות פיברגלס היא כמובן העלות הנמוכה מול בריכות בטון וכמובן אין צורך בתהליך בנייה ולא נדרשות הכנות רבות.

המחירים של בריכות פיברגלס נע בטווח ה 50,000 ש”ח- 10000 ש”ח בתלוי בגודל ובצורה של הבריכה.

עלות משוערת של בריכת בטון מתחילה בסביבות ה-100 אלף שקל

למידע נוסף או הצעות מחיר מדוייקות התקשרו אלינו בטלפון 052-3272085 ונשמח לעזור!