מניעת קורוזיה בכיסוי בריכה

קורוזיה (חלודה) תוקפת את כל סוגי המתכות הקיימות בסביבת הבריכה, בבריכה עצמה ובכיסוי הבריכה
הקורוזיה תוקפת קודם את המתכות ה"רכות" כגון אלומיניום,לכן כיסוי הבריכה מורכב מפלדת אל חלד ואלומיניום ברמה הגבוהה ביותר ועוברים תהליך צביעה וציפוי אנודאיז (powder coating & anodizing).

פעולות אלה מאפשרות למתכות להיות בסביבה "העויינת" בכימקלים ובמי הבריכה (כלור,מלח,חומצה). מסילות הכיסוי, המוט המוביל ,תוף גלילה, מרכב הכיסוי, כולם עשויים מפלדת אל חלד ואלומיניום. זו הסיבה שהכיסויים שלנו מחזיקים שנים רבות.

קורוזיה כיסוי לבריכה

בריכה עם מי מלח מדמה בעצם סוללה ענקית עם הספק חשמלי נמוך שפועלת 24 שעות ביממה ו365 יום בשנה,השילוב של מי  בריכה עם מלח יחד עם המתכות, גורמות לפעילות כימית שגורמת למתכות במשך הזמן להירקב, לכן כל המרכיבים בכיסוי תוכננו ויוצרו להחזיק שנים רבות.

חשוב לציין שרוב סוגי בריכות השחיה בישראל כיום משתמשות במכשירי מלח לעומת שבעבר היה נהוג להשתמש בכלור נוזלי או בטבליות כלור. הכי חשוב בכל השילוב של כימיקלים וכיסוי בריכה הוא כל הזמן להשגיח על רמת הכימיקלים במים בין אם זה בעל מקצוע כמו פול-מן שבא ומנקה את הבריכה ודואג לאיזון המים ובין אם זה הלקוח עצמו, תמיד יש לקחת בחשבון שבריכה עם כיסוי שונה לגמרי מבריכה ללא כיסוי. כל בריכה שיש בה כיסוי בריכה, יש להיות מאוד זהירים עם כמות הכימיקלים שנכנסים לבריכה כי יש לזכור שכל הכימיקלים כלואים מתחת לכיסוי ואינם יכולים להתנדף כמו בבריכה ללא כיסוי, לכן יש תמיד לשים את כמות הכימיקלים המינימלית ביותר עד למציאת האיזון הנכון של מי הבריכה. עודף כימיקלים מקצר את אורך חיי היריעה ויכולה לגרום לכתמים ולדהייה.

למי שמשתמש במלח בבריכה, יש לשטוף את הכיסוי מידי פעם כדי לשטוף את גבישי המלח שמצטברים על הכיסוי ובכך לשמור על אורך חיי הכיסוי לשנים רבות יותר.

במידה והבריכה היתה סגורה כמה ימים ברצף ללא שימוש, יש לפתוח את הכיסוי ולהמתין כמה דקות לפני הכניסה למים, וזאת כדי לאפשר לכימקלים שהצטברו תחת הכיסוי להתנדף לאוויר. פעולות אלה מאפשרות למתכות להיות בסביבה "עויינת" כבמי בריכה עם כימיכלים.

בריכה עם מי מלח מדמה בעצם בטריה ענקית עם הספק חשמלי נמוך שפועלת 24 שעות ביממה ו365 יום בשנה,השילוב של מי  בריכה עם מלח יחד עם המתכות, גורמות לפעילות כימית שגורמת למתכות במשך הזמן להירקב, לכן כל המרכיבים בכיסוי תוכננו ויוצרו להחזיק שנים רבות.

חשוב לציין שרוב הבריכות בישראל כיום משתמשות במכשירי מלח לעומת שבעבר היה נהוג להשתמש בכלור נוזלי או בטבליות כלור. הכי חשוב בכל השילוב של כימיקלים וכיסוי בריכה הוא כל הזמן להשגיח על רמת הכימיקלים במים בין אם זה בעל מקצוע כמו פול-מן שבא ומנקה את הבריכה ודואג לאיזון המים ובין אם זה הלקוח עצמו, תמיד יש לקחת בחשבון שבריכה עם כיסוי שונה לגמרי מבריכה ללא כיסוי. כל בריכה שיש בה כיסוי בריכה, יש להיות מאוד זהירים עם כמות הכימיקלים שנכנסים לבריכה כי יש לזכור שכל הכימיקלים כלואים מתחת לכיסוי ואינם יכולים להתנדף כמו בבריכה ללא כיסוי, לכן יש תמיד לשים את כמות הכימיקלים המינימלית ביותר עד למציאת האיזון הנכון של מי הבריכה. עודף כימיקלים מקצר את אורך חיי היריעה ויכולה לגרום לכתמים ולדהייה.

למי שמשתמש במלח בבריכה, יש לשטוף את הכיסוי מידי פעם כדי לשטוף את גבישי המלח שמצטברים על הכיסוי ובכך לשמור על אורך חיי הכיסוי לשנים רבות יותר. במידה והבריכה היתה סגורה כמה ימים ברצף ללא שימוש, יש לפתוח את הכיסוי ולהמתין כמה דקות לפני הכניסה למים, וזאת כדי לאפשר לכימקלים שהצטברו תחת הכיסוי להתנדף לאוויר.

למידע נוסף אנא התקשרו אלינו ונשמח לעזור.