כיצד לבחור כיסוי בריכה בטיחותי

כיום שוק כיסויי הבריכה בארץ הולך וגדל משנה לשנה וכל שנה רק נוספים יותר סוגים.

כדי לעשות סדר בדברים חשוב לציין שלא כל כיסויי הבריכה הם בטיחותיים, לכן במידה וברצונכם לרכוש כיסוי שהוא קודם כל בטיחותי, חשוב לציין זאת לבעל המקצוע כי במידה ורוכשים כיסוי שהוא כיסוי בריכה אבל לא בטיחותי, זה יכול להוות בעייה בטיחותית חמורה.

לאחר שוידאתם שכיסוי הבריכה הוא כיסוי בטיחותי (הדרך הקלה ביותר לדעת אם הכיסוי בטיחותי או לא הוא פשוט לראות אם הכיסוי מגיע מסילות שמותקנות בצידי הבריכה).

ישנם 3 סוגים של כיסויים בטיחותיים

  • כיסוי ידני-כיסוי ידני מופעל על ידי ידית הפעלה (מנואלה) שנמצאת בקצה תוף הגלילה והכיסוי מופעל על ידי הפעלת כח וסיבוב הידית, חשוב לציין שזה דורש כח פיזי רב ולכן היצרן ממליץ שכיסוי ידני לא יותקן לבריכה שמעל 3 מטר רוחב על 6 מטר אורך.
  • כיסוי חשמלי-זהו הכיסוי הנפוץ ביותר בקרב בעלי הבריכות בארץ ומיועד לבריכה בגודל סטנדרטי(40-60 מטר מרובע). הכיסוי מופעל על ידי מנוע חשמלי עוצמתי ומן הסתם מקל על שימוש בכיסוי בכל מה שקשור להפעלתו. כיסוי חשמלי ממולץ לבריכות עד לרוחב 6 מטר ואורך 15 מטר .
  • כיסוי הידראולי-כיסוי הידראולי הוא הכיסוי היקר מבין כולם מכיוון שהוא עובד על מערכת הידראולית של לחץ שמן שמפעיל את המנגנון ולא חשמל בלבד. הכיסוי ההידראולי נועד לבריכות שחייה גדולות מהממוצע מכיוון שבריכות גדולות, במיוחד ברוחב, יכולות להוות בעייה למנוע החשמלי שיתאמץ יתר על המידה, לכן אם בניתם בריכה גדולה הכיסוי ההידראולי הוא בדיוק בשבילכם.