כיסוי חשמלי לבריכה

כיסוי בריכה חשמלי הפך להיות אביזר חובה בבריכות פרטיות. הכיסוי מגן על מי הבריכה, מונע סכנת החלקה או טביעה, ובטווח הארוך אף מסייע בחיסכון בהוצאות על תחזוקת הבריכה. מהו כיסוי חשמלי לבריכה, למה הוא משמש ומה הם יתרונותיו? על כך במאמר שלפניכם.

מהו כיסוי חשמלי לבריכה?

כיסוי לבריכה הוא יריעה העשויה מ PVC . הכיסוי נע על פני מסילה המצויה לאורך דפנות הבריכה משני צדדיה. סגירת ופתיחת הכיסוי נעשים באופן חשמלי על ידי לחיצת כפתור. הכיסוי נע באמצעות מנוע עמיד למים אשר פותח במיוחד למטרה זו.

כאשר הכיסוי סגור (מכסה את פני הבריכה) הוא למעשה צף על פני המים ואינו שוקע. החומר החזק ממנו עשוי הכיסוי בנוי לשאת משקל רב, אפילו של כמה אנשים מבוגרים.

לאילו מטרות משמש כיסוי חשמלי לבריכה?

כיסוי בריכה חשמלי משמש לכמה מטרות:

1 . בטיחות: המטרה החשובה ביותר היא בטיחות. אחת הסכנות הנלוות להחזקת בריכה ביתית היא סכנת נפילה למים וטביעה. סכנה שהופכת בעייתית יותר כאשר מדובר בבית בו גרים ילדים קטנים. כיסוי בריכה מונע סכנה זו לחלוטין. גם אם פעוט יטייל על שפת הבריכה ויחליק כאשר אין מבוגר בסביבה לא יקרה לו דבר. כיסוי הבריכה יעצור את הנפילה וימנע כל סכנה.

2 . ניקיון והיגיינה: בריכת שחיה שעומדת פתוחה חשופה ללכלוך וזיהום: עלים, חול, אבק ופסולת הם רק חלק מן הדברים שיכולים לחדור למימי הבריכה ולזהם אותה. כיסוי הנפרש על פני מי הבריכה בזמן שלא משתמשים בה, שומר על מי הבריכה נקיים ומגן עליהם מפני חדירת לכלוך.

3 . חסכון במים: המים בבריכה שעומדת חשופה לשמש מתאדים כתוצאה מהחשיפה לשמש. עקב כך יש צורך למלא את הבריכה במים לעתים קרובות. כאשר הבריכה מכוסה, האידוי נמנע, וכתוצאה מכך מתאפשר חיסכון במים.

4 . ידידותי לסביבה: בבריכה שאיננה מכוסה יש צורך להשתמש בחומרים כימיים שונים למניעת זיהומים ולחיסול חיידקים. בבריכה מכוסה ניתן להשתמש בכמות חומרי חיטוי קטנה בהרבה (חיסכון של עד 75% מחומרי החיטוי הנדרשים בבריכה פתוחה). בעזרת הכיסוי קטנה ההוצאה הכספית על חומרי החיטוי הכימיים, וכן הרוחצים בבריכה נחשפים לכמות מופחתת של חומרים אלו ובריאותם נשמרת.

כיסוי לבריכה, אם כן, הופך את הבריכה לבטיחותית, נקייה וחסכונית.