מידי פעם עולות שאלות בנוגע לצורך ב"עודף" ברוחב יריעת הכיסוי בריכה ולכמה "עודף" הכיסוי בריכה זקוק .ולמה הכיסוי אינו מתוח? חשוב לדעת שללא קשר לזהות היצרן כל הכיסויים בעלי תקן בטיחות מיוצרים במידה רחבה יותר מהבריכה.

כיסוי בריכה מתוח

למה כיסוי בטיחותי חייב לצוף על פני המים?

בלאי ותקלות – כיסוי בריכה מתוח יתר על המידה, גורם לעומס משיכה גבוה על מסילות הכיסוי ויגרום לכך שהכיסוי לא יעבוד בצורה תקינה ועלול להתקע, בנוסף כיסוי מתוח בעל עומס רב יגרום לבלאי מוגבר וקיצור אורך החיים של כל החלקים הנעים,מערכת הגלילה והמנוע והיריעה באופן דרמטי ותקלות רבות לאורך השנים וצורך בהחלפת חלקי חילוף באופן גבוה מהרגיל והוצאות תחזוקה מיותרות.

כיווץ טבעי של היריעה – יריעה לכיסוי בריכה מתכווצת לאורך זמן. גודל הכיווץ משתנה מבריכה לבריכה ומושפעת בעיקר מכמות החשיפה היומית של הכיסוי לקרני ה-UV של השמש ולכמות הכימיקלים שנכנסים למי הבריכה, ולכן חשוב מאוד שהיריעה לא תהיה מתוחה כדי שתוכל להמשיך לתפקד באופן רציף גם לאחר שמעט תתכווץ לאורך השנים בהיותה בתנאי סביבה קשים של מזג אוויר וכימיקלים.

יכולת נשיאת משקל מוגברת – כדי לעמוד בתו התקן הבטיחותי האמריקאי המחמיר ASTM-F1346,חובה על היריעה להיות מונחת על פני המים. רוב תמיכת משקל הכיסוי בא ממגע ישיר של היריעה במי הבריכה, כדי שבעת חירום במידה ואדם נפל לבריכה, מי הבריכה משמשים לתמיכת המשקל והיריעה משמשת כאמצעי בידוד בין מי הבריכה לאדם שנפל.כיסוי מתוח יתר על המידה שאינו בא במגע עם מי הבריכה מהווה סכנה מהסיבה הפשוטה שלא ניתן לסמוך על מסילות הכיסוי לבד כדי לתמוך משקל של אדם שנפל, בנוסף בכיסוי מתוח יתר על המידה ישנו "כיס אוויר" שבו כלואים כימיקלים לבריכה, השילוב של שמש וכימיקלים בחלל ריק שכזה מקצרים את אורך חיי הכיסוי וגורמים לו להתייבשות והיחלשות החומר בצורה מואצת ומוגברת לעומת כיסוי שמונח על מי הבריכה.

כל  הכיסויים שאנו מספקים ללקוחותיו מיוצרים עם "עודף מחושב" של יריעה לפי נוסחה שמחושבת בעיקר לפי סוג הבריכה וגובה מי הבריכה (בריכת סקימרים מים נמוכים, בריכת גלישה מים גבוהים) וסוג המסילות.מכיוון שכל כיסוי נתון לכל מיני משתנים שקשורים לבריכה ולבעל הבריכה, קשה לחשב במדויק את כמות הכיווץ לאורך השנים ולכן המפעל מוסיף עודף ממוצע לכיסוי  על סמך נסיון של שנים רבות כדי גם לתת למערכת הגלילה,המנוע והחלקים הנעים מקסימום אורך חיים ובטיחות למשתמש הבריכה.

סוגי עודף ליריעה

  • בריכת סקימרים עם מסילות עיליות-עודף גבוה
  • בריכת סקימרים עם מסילות נסתרות-עודף בינוני
  • בריכת גלישה וכל סוגי המסילות –עודף קטן

לסיכום

כיסוי מתוח לבריכת שחיה אמנם נראה טוב יותר ויזואלי אך אינו עמיד לאורך זמן ואינו עומד בתו התקן הבטיחותי האמריקאי.  כיסוי הבריכה הצף אמנם אינו מתוח אך אמין יותר, מתבלה פחות ובעיקר – בטיחותי!

אנו בחברת וולף כיסוי בריכה, מספקים כיסויים בטיחותיים ברמת האיכות הגבוהה ביותר. מתלבטים בין כיסוי בריכה מתוח לבין כיסוי בריכה בטיחותי? התקשרו אלינו ונשמח לספק מידע נוסף לגבי היתרונות וחסרונות של כל סוג כיסוי.