טיפים ואביזרי בטיחות לבריכת שחיה ביתית

כל אמצעי הבטיחות לבריכת שחיה ביתית – לשקט הנפשי שלך!

בשנים האחרונות, בריכות שחייה ביתיות הפכו לדבר שבשגרה, ובבתים רבים ניתן לראות בימי הקיץ החמים זאטוטים משכשכים וצוהלים. בד בבד עם הפינוק ועם איכות החיים שמוסיפה בריכת שחייה פרטית לחיינו, יש צורך לשמור על בטיחות השחיינים, ובייחוד על בטיחותם של זאטוטים שעלולים להיכנס לבריכה ללא השגחת מבוגר. מוות בטביעה מתרחש תוך כשש דקות, והפעוט הטובע אינו יכול להשמיע קול זעקה – זהו אסון שכל אחד רוצה להימנע ממנו בכל מחיר. מה הם אביזרי הבטיחות המומלצים לברכת השחייה?

 

גדר  לבריכה

גדר לבריכההתקנת גדר מסביב לבריכה עוזרת למנוע כניסת פעוטות ללא השגחה הורית אל הבריכה. יש להקפיד שגובה הגדר יהיה לפחות 135 ס"מ, וכן שהשער יהיה שער נטרק. ניתן להתקין גדר מחומרים שונים, וכן גדר הניתנת לקיפול ולאחסון בימות החורף. הגדר מפחיתה סכנת כניסת ילדים ללא מבוגר אל הבריכה, אולם ילדים שיכולים לעלות על כיסא יוכלו לדלג מעל מכשול הגדר. לכן, ברוב המקרים גדר אינה מהווה הגנה בטיחותית מספקת לבריכת השחייה הביתית שלכם.

 

כיסוי בטחותי לבריכה

כיסוי בטיחותי לבריכהפתרון מצוין למניעת אסון טביעה הוא כיסוי בטיחותי לבריכה. קיימים כמה סוגים, ביניהם כיסוי תריס וכיסוי חשמלי. כיסוי בריכה חשמלי נפרש באמצעות פקודה שנותן בעל הבריכה, ולמנגנון הכיסוי קוד בטיחות, כך שילדים שאינם מכירים את הקוד אינם יכולים לפותחו. הכיסוי מכסה הרמטית את הבריכה, כך שלא ניתן להיכנס אליה עד שהכיסוי אינו מוסר. אף על פי שהוא נראה כמו כיסוי בד רגיל, הכיסוי החשמלי יכול לעמוד בעומס גדול מאוד. כיסוי תריס הוא כיסוי המורכב משלבים עשויים מפלסטיק או מאלומיניום, והוא פועל כמו תריס גלילה חשמלי. את כיסוי התריס יש להתאים לבריכה מראש, טרם התקנתו, והוא מתאים לכיסוי בריכות בעלות צורה מיוחדת, שיש בהן תעלות גלישה. הכיסוי הבטיחותי מעניק הגנה של מאה אחוז מטביעה.

 

אזעקה לבריכה

אזעקה תשמיע צפצוף כאשר מישהו נופל למים. הצפצוף חזק דיו על מנת שכל מבוגר השוהה בבית ישמע ויוכל לרוץ במהירות אל הבריכה. קיימים כמה סוגים של אזעקות המתריעות על כניסה למים או על נפילה של אדם למימי הבריכה. לדוגמא, קיים מכשיר המזהה גלים שנוצרים בבריכה ומפעיל צופר, כהתרעה על נפילת אדם למים. בנוסף, קיימים צמידים אישיים אותם ניתן לחבר לילד, וברגע שהצמיד טובל במים הוא מתחיל לצפצף. הצפצוף נפסק רק כאשר מסירים את הצמיד מידו של הילד. הבעיה עם גלאי הנפילות היא שלפעמים הוא מופעל כאשר אין נפילה. הבעיה עם הצמיד היא שהוא יעיל רק אם זכרת מראש לענוד אותו על ידו של הילד.

 

מניעת החלקה

השהייה בבריכה ממריצה את הזאטוטים ומלהיבה אותם, והם נוטים לרוץ ולהתרוצץ בתוכה וסביבה. כניסה לבריכה ויציאה ממנה ברגליים רטובות עלולות להסתיים בתאונת החלקה. על מנת למנוע החלקה יש להתקין באזורי המדרך הנמצאים בסביבת הבריכה משטחים מונעי החלקה. זה כולל דקים, מדרכות, ריצוף וסולמות.

 

בריאות המים 

אמנם, כאשר אנו חושבים על בטיחות בבריכה, הנושא שעולה במוחנו הוא טביעה, אולם מים מזוהמים יכולים לגרום מחלות רבות מחד, ומאידך – ריכוז גבוה מדי של חומרי חיטוי במים מסוכן לבריאות לא פחות ממחלה. לכן, שמירה על מים נקיים ובטוחים היא בעלת חשיבות רבה. כיסוי לבריכה יעזור לשמירה על ניקיון המים, ובנוסף – שימוש בכלור בעזרת כלורינטור או כלורינטור צף ימנע זיהומים. חשוב לזכור כי יש לנטר את כמות הכלור במים בעזרת ערכת בדיקה – טסט קיט. אמצעי נוסף לחיטוי הוא מכשיר מלח, המשחרר את כמות הכלור הנדרשת אל מי הבריכה ומנטר אותה על בסיס קבוע. בנוסף לכלור, רצוי להשתמש בפילטר המסנן את הלכלוך ממי הבריכה, ובבריכות גדולות ניתן אף להשתמש ברובוט לניקוי הבריכה.

מצלמת אבטחה לבריכה

מצלמת בריכהניתן להתקין מצלמות אבטחה בבריכה, אולם יש לזכור כי על מנת שמצלמת האבטחה תהיה אפקטיבית, יש לצפות במוניטור המקושר אליה. אם אינכם שוהים רוב הזמן במקום מסוים בו ניתן להציב את המוניטור של מצלמת הבטיחות, היא לא תהיה אפקטיבית.

 

 

 

 

 מניעת התחשמלות

חשמל ומים אינם עובדים היטב יחדיו: יש להימנע ככל האפשר מהעברת כבלי חשמל באזור הבריכה, אין למקם חוטי חשמל חשופים באזור הבריכה ורצוי להימנע עד כמה שניתן ממכשירי חשמל באזור.

 

תשומת לב והשגחה

בסופו של דבר, שום מכשיר, אביזר או מתקן בטיחות לא יספקו הגנה של מאה אחוז. תמיד יש פרצה דרכה האסון יכול להשתחל. שימוש באמצעי אבטחה הוא חשוב ומשמעותי, ויצמצם במידה ניכרת את הסיכונים, אולם אין תחליף להשגחה הורית. כאשר אתם במקום עם בריכה, בין אם זהו צימר מפנק בגליל, בריכת שחייה במועדון ספורט או בריכה בביתכם הפרטי – עליכם להשגיח היטב על ילדיכם. לעולם אל תשלחו את הילדים לבריכה ללא ליווי מבוגר, ומנעו אפשרות של כניסת ילדים לבריכה בלי השגחה. השימוש באביזרי הבטיחות יקל עליכם ויעניק לכם שקט נפשי, אך לא יפטור אתכם ממתן תשומת לב ומהשגחה על בטיחות ילדיכם וחבריהם. החוק אולי מסתפק בהצבת גדר, אולם גדר לא תעצור ילד סקרן מלהיכנס למים ביום חם. על מנת שימי הקיץ יעברו בבטיחות ויותירו זיכרונות נעימים, יש לדאוג להתקין את אביזרי הבטיחות הנדרשים, ובד בבד להשגיח על ילדיכם היקרים.