בניית בריכת שחיה ביתית איכותיות!

אחד הלהיטים הטרנדיים יותר בשנות השמונים ואחד מסמלי הסטאטוס המובהקים של האלפיונים העליונים, היו בריכות שחייה בחצר הבית. כיום, אחרי הפסקה מסוימת הן חוזרות לקשט בתים פרטיים רבים בכל רחבי הארץ, ולא, לא רק אצל העשירים בינינו.
במחירי הבריכות של היום, כמעט כל אחד יכול לבנות בריכה בבית, ואנו מדברים על בריכות בטון אמיתיות.

בריכה לכל משפחה

אז אולי לא לכל משפחה, אבל כיום ישנו גידול של 15% שנתי בבוני בריכות פרטיות בבתים. כיום רשומות כחוק למעלה משלוש עשרה אלף בריכות שחייה. בהתחשב בעובדה שעד לפני מספר שנים היה מדובר בפנטזיה, זו בהחלט עובדה המעידה על מגמה. אגב, מבחינת תחזוקה, זול יותר להחזיק בריכה מאשר שטח דשא דומה בגודלו.

למה זה כדאי?

תחשבו על כל השאלות שאתם פותרים לעצמכם בכל קיץ. לאן נוסעים ? כמה עולה מנוי לקאונטרי ? יש פקקים בדרך ? יש מלא אנשים בבריכה עכשיו ? הבריכה בטח ממש מלוכלכת בשעה הזו. כל העיר שוחה שם עכשיו ?
בריכת שחייה פרטית פותרת לכם את כל הבעיות, גם אם מדובר בהוצאה ראשונית. פותחים את דלת המרפסת וקופצים לעשות כמה בריכות, או סתם להשתכשך במים להתרעננות, לא מטרטרים את הילדים למרחק רב, ובכלל יוצרים אווירת נופש תמידית במרחב הביתי. שווה את ההשקעה.

במה כרוכה הקמת בריכת שחייה ?

הקמת בריכות מבטון, כרוכה בחפירה הטעונה אישור מהמועצה המקומית והוועדות הרלוונטיות. אך מעבר לזה, ישנם צעדים נוספים:

  • אישורים

    כיוון שמדובר בחפירה ועבודות בנייה בבטון, יש לבקש התירי בנייה מהרשות המקומית. בין היתר נבדקים ההיבטים הבטיחותיים, חיטוי, טיהור, ניקוז, גידור, הגנה מפני טביעה של ילדים או נפילה והחלקה.

  • אנשי מקצוע

    מי שמעורב בבניית בריכות שחייה מבטון הם אדריכל, מהנדס, יועץ קרקע, קבלן, אנשי בריכות העוסקים בסינון ובטיהור, ניקוז ואינסטלציה, ובמערכות הקשורות בכך, איטום ועוד.

בניית בריכה פרטית

בריכת השחייה עשויה מבטון ייחודי אותו יוצקים לתבנית בחפירה. מבחינת חיזוקים וכלונסאות, זה תלוי בסוג האדמה עליה בונים את הבריכה. במהלך היציקה משלבים את מערכות הניקוז, תאורה, מערכות סינון ועוד.

היציקה מתייבשת, דפנות הבריכה מוחלקים, מצפים ואוטמים את הבריכה באמצעות חומרים ספציפיים לבריכות (שונה מבנייה רגילה). בציפוי ובאיטום משתמשים בדבק וחומרים מיוחדים.

עלויות הקמת בריכת שחיה ביתית

עלויות בניית בריכה משתנות בהתאם לגודלה ולרמת המפרט הטכני והחומרים. כך תוכלו להתאים את הבריכה בהתאם לתקציב שלכם. זה יכול לנוע בין עשרות למאות אלפי שקלים. למחירי הקמת בריכות שחיה ביתיות לפי סוג לחצו כאן –מחירי בריכות שחיה.

אביזרי בטיחות

אביזרי בטיחות לבריכה הינם חלק בלתי נפרד מבריכת שחיה ביתית אשר יש לקחת בחשבון .
בין אביזרי הבטיחות הנפוצים ניתן למנות כיסוי בריכה בטיחותי, גדרות לבריכה ורשת לבריכה.