בדיקה תקופתית לתקינות לכיסוי בריכה


כיסוי בריכה בטיחותי עשוי מיריעת PVC  חזקה העמידה לקרני ה-UV  של השמש ולכימיקלים במים (חומצת מלח,כלור,מלח וכו').  אך למרות זאת, גם ליריעה איכותית חיי מדף מוגבלים! יריעה לכיסוי בריכה אמורה להחזיק בממוצע 7 שנים (לפי נתוני היצרן). בעזרת פעולות פשוטות ניתן לערוך בדיקה תקופתית של מצב הכיסוי וכך גם לשמור על הכיסוי תקין לאורך שנים וגם לחסוך בעלויות תיקון במידה והבעיה מתגלת בראשיתה ולא לאחר שהנזק נגרם. שמירה ובדיקה של הכיסוי מבטיחה ללקוח שקט לאורך שנים והנאה מהמוצר.

ישנן 4 בדיקות תקופתיות שכל לקוח יכול לבצע בעצמו כדי לבחון את מצב הכיסוי, ולוודא שאין צורך בהחלפת הכיסוי או תיקון כיסוי הבריכה.

  1. בדיקה על ידי מבט מקרוב לאורך ורוחב כל שטח הפנים של הכיסוי, יש לבדוק האם קיימים מקומות שציפוי הPVC התקלף,האם יש חורים,סדקים,קרעים? האם חודרים מים דרך הכיסוי? במידה וכן, לרוב יש להחליף את היריעה אלא אם הכיסוי יחסית חדש וישנו חור קטן שניתן לתיקון.
    *טיפ: יש לשים דגש במיוחד על צידי היריעה לאורך הבריכה, במיוחד איפה שהיריעה לא נוגעת במים.
  2. בדיקה על ידי מישוש היריעה. יש להרגיש את היריעה עם האצבעות, ניתן לתפוס ב2 אצבעות ולהרגיש האם היריעה אלסטית וגמישה? או האם היריעה קשה כמו קרטון ואינה גמישה? במידה והיא אינה גמישה יש להחליף את היריעה.
  3. יש לבדוק מלבד את היריעה, גם את השרוולים שמולחמים או תפורים לצידי היריעה לכל האורך. אם השרוול מולחם יש לבדוק שאין מקומות שההלחמה נפתחה והשרוול מתחיל להתנתק מהיריעה. אם השרוול תפור ליריעה יש לעבור לאורך היריעה על כל התפרים ולבדוק שהתפרים חזקים ואינם נפרמים.היתרון בתפרים הוא שבמידה וישנם מקומות שהתפרים נתפתחו, כל עוד היריעה במצב טוב, ניתן לתקן ולתפור מחדש בבית הלקוח.
  4. יש לבדוק שהשרוול שתפור או מולחם לצידי היריעה לכל האורך אינו התכווץ ויצר קפלים. כיפוף וקפלים של השרוול יכולים לגרום נזק למנגנון עצמו של כיסוי הבריכה ואף למנוע הכיסוי. הסיבה לכן שכאשר יש קפלים, השרוול אינו יכול להיכנס למסילה בזמן הסגירה של הבריכה ויכול לקרות מצב שהכיסוי יתקע ויגרם עומס למנוע שיוביל לנזק נוסף. לכן רצוי לבדוק שהשרוול מתוח ותקין, במידה ולא ניתן לבצע תיקון מקומי לקטע הבעייתי כל עוד היריעה במצב טוב ואינה דורשת החלפה.

 

טיפול מניעתי להארכת חיי הכיסוי

אורך החיים של היריעה נגזר כתוצאה מ2  גורמים עיקריים:

  • איזון הכימיקלים במים (עודף כימיקלים גורם לבלאי גבוה יותר)
  • כמות קרני UV של השמש – בתלוי ברמת החשיפה (כיסוי בריכה בערבה יחזיק פחות שנים מכיסוי בהרי ירושלים).

ניתן להאריך את אורך החיים של הכיסוי על ידי נקיטה ב 2 פעולות פשוטות.

  • להשתמש בבעל מקצוע לאיזון הכימיקלים במים כל שבוע או שבועיים, כדי לוודא שאין עודף של כימיקלים שיזיקו לכיסוי.
  • במידה והבריכה נמצאת במקום חם עם שמש ישירה ברוב שעות היום, התקנה של צילייה מעל הכיסוי תאריך בהרבה את אורך החיים של הכיסוי.

 

לשאלות נוספות בנושא תחזוקת כיסויים לבריכות אנא צרו עימנו קשר ונשמח לייעץ!